Bismil’de Atıksu Arıtma Tesisi sevinci

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

DİYARBAKIR Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü’nün, 2022’de hizmete sunmayı hedeflediği Bismil Atıksu Arıtma Tesisi’nde test çalışmalarına başlandı. Arıtma tesisinin faaliyete geçmesiyle birlikte, ilçedeki doğal yaşam korunacak ve Dicle Nehri’ni gelecek yıllarda daha temiz akması sağlanacak.

Test çalışmalarının başladığı Bismil Atıksu Arıtma Tesisnde; aktif çamur, çökelme tankları ve dağıtım yapılarında su testlerini tamamlayan ekipler, diğer üniteleri de hazır hale getirmek için çalışmalarını sürdürüyor. 48 bin metrekare alan üzerine kurulacak olan Bismil Atıksu Arıtma Tesisi, günlük kanalizasyon hatlarından aldığı 12 bin 500 metreküp atıksuyu arıtarak Dicle Nehri’ne, temiz bir şekilde bırakacak.

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, Bismil Atıksu Arıtma Tesisi’nde devam eden çalışmaları inceleyerek, görevlilerden bilgi aldı. Tutşi, sürekli temin ettiğimiz içme suyunu kullanacak ve arıtma işleminden geçirdikten sonra temiz bir şekilde doğaya bırakacağını söyledi.

Bismil Atıksu Arıtma Tesisi
Bismil’de Atıksu Arıtma Tesisi sevinci

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin