İnşaatçılar, Diyarbakır’da buluştu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İNŞAAT Sektörü temsilcileri, bugün Diyarbakır’da resmi bir törenle hizmete açılan, ALZ Diyarbakır Mezopotamya 10. İnşaat Fuarı’nda buluştu.

İnşaat Fuarının açılışına; Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, Vali Yardımcısı Ömer Coşkun, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Kaya, OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Fidan, Ticaret Borsası Başkanı Engin Yeşil, DESOB Başkanı Alican Ebedinoğlu, Kuzey Irak Kürt Bölgesi’ndeki Sülemyaniye, Duhok ve Erbil’deki müteahhit ve yatırımcılardan oluşan toplam 62 kişi ile Türkiye genelinde inşaat sektörüyle ilgilenen girişimci ve yatırımcılar katıldı.
Oda başkanları ve Vali Münir Karaloğlu’nun yaptığı konuşmaların ardından, toplu olarak yerli ve yabancı firmaların standları gezildi. Standlardaki görevlilerden bilgi alan Vali Karaloğlu, daha sonra fuar alanından ayrıldı.
ALZ Fuar ve DI·FAS işbirliğinde yapılan fuar ile inşaat sektörüne ivme kazandırılması hedefleniyor. ALZ Diyarbakır Mezopotamya Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde, 6 Mart tarihine kadar açık olacak fuara, Diyarbakır, Mardin, Şırnak, Hakkari, Erzurum, Elazığ, Van, Bitlis, İstanbul, Siirt, Gaziantep, Malatya, Mersin, Niğde ve Şanlıurfa başta olmak üzere 40’a yakın ilden sanayici, inşaat ve makine mühendisleri, mimarlar, müteahhitler, iş insanları ve teknik personel katılıyor.

İnşaatçılar, Diyarbakır’da buluştu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin