Kandemir: Kazanan Diyarbakır olacak

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

DİYARBAKIR Büyükşehir Belediyesi Eş Başkan aday adayı Garip Kandemir, ikinci tur ön seçim oylamasıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Kim kazanırsa kazansın Diyarbakır kazanacak” dedi.

Birinci tur ön seçim oylamasında birinci gelerek partili ve sivil toplum kuruluşu delegelerinin büyük teveccühünü kazanan Garip Kandemir, ikinci tur oylamanın da çekişmeli geçeceğini belirterek, “Partili ve STK delegeleri, Cumartesi günü yeniden sandık başına gidecek. Bu demokratik uygulamayı hayata geçiren partimizin ilgili birimlerine ayrıca teşekkür ediyorum. Halk, kendisi bu kez belediyeyi yönetecek. Yani eş başkan adayı olacak kişiyi halk seçiyor olacak. Cumartesi günü yapılacak oylamada, kim seçilirse seçilsin, kazanan Diyarbakır olacak, kazanan Diyarbakır halkı olacak. Cumartesi günü oy vermek için sandık başına gidecek delegelere teşekkür eder, şükranlarımı sunuyorum. Ve şunu eklemek istiyorum; Sandık başına giderek demokratik hakkınızı kullanın. Tercihiniz kim olursa olsun, oyunuzu kullanmak için sandık başına gidin” dedi.

Diyarbakır’da daha güzel bir yaşam için çok önemli projeleri olduğunu belirten Kandemir, “Aday olmadan projelerimizi açıklamak etik olmaz. Halkın teveccühünü kazandıktan ve adaylığımız kesinleştikten sonra projelerimizi düzenleyeceğimiz bir basın toplantısıyla açıklayacağız. Halkımızın merak ettiği her konuya da cevap vererek, çağdaş ve şeffaf bir yönetim modeli uygulayacağız. Partili ve STK delegelerine verdikleri ve verecekleri emeklerinden dolayı şimdiden teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak dikkat çeken Garip Kandemir kimdir, nereli ve kaç yaşında? İşte, detaylar.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) çatısı altında Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adaylığıyla gündeme gelen Kandemir, siyasi kariyerindeki etkileyici geçmişiyle dikkat çekiyor. 1976 yılında Lice İlçesi’nde doğan ve kökenine sıkı sıkıya bağlı bir isim olan Kandemir, hem eğitim alanında hem de siyasi arenada önemli görevlerde bulunmuştur. İşte, Garip Kandemir’in yaşamı, siyasi kariyeri ve DEM Parti çatısı altındaki rolüne dair detaylar;
“İlk, orta ve lise eğitimini Bismil’de tamamlayan Kandemir, daha sonra turizm işletmeciliği ve iktisat alanlarında eğitim almıştır. Diyarbakır’ın siyasi ve sosyal hayatında aktif bir rol oynayan Kandemir, aynı zamanda Bismil ilçe başkanlığı görevini de üstlenmiştir.”

SİYASİ KARİYERİ
Garip Kandemir, siyasi arenada DEM Parti çatısı altında önemli görevlerde bulunmuştur. Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adaylığıyla bir kez daha dikkatleri üzerine çeken Kandemir, Bismil’de iki dönem ilçe başkanlığı, HADEP’de yöneticilik ve HEP döneminde gençlik hareketinde yer aldı. Demokratik Bölgeler Partisi’nde (DBP) iki dönem Diyarbakır il eş başkan yardımcılığı, bir dönem DBP Diyarbakır il Eş Başkanlığı, iki dönem DBP merkez disiplin kurulu üyeliği gibi önemli görevlerde yer almıştır. Son olarak, DEM Parti merkez disiplin kurulu üyeliği görevini üstlenmiştir. Garip Kandemir’in siyasi geçmişi ve DEM Parti bünyesinde üstlendiği görevler, Diyarbakır’ın yerel politik sahnesindeki etkin rolünü ortaya koymaktadır.

Kandemir: Kazanan Diyarbakır olacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin