Krize inat üretmeye devam eden JİBER;
Küresel Markaların İlgi Odağı Oldu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

DİYARBAKIR’da yaptığı yatırımlarla adından sıklıkla söz ettiren JİBER, yeni tesisi ile Türkiye’de kendi segmentinde iddialı bir pozisyon almaya başladı. Dünyaca ünlü İtalyan Palmers markası yetkilileri, Diyarbakır’a gelerek, JİBER tesislerinde incelemelerde bulundu.

KRİZE İNAT, ÜRETİME VE YATIRIMA DEVAM
Küresel ve bölgesel olarak yaşanan ekonomik krize rağmen, Diyarbakır Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 33 bin metrekarelik modern üretim tesisi ile 600 kişiye istihdam sağlayan JİBER, yine aynı sanayi bölgesinde yeni yatırımlarına devam ediyor. 10 bin metrekarelik alan üzerinde kurulacak yeni tesisin temelini atan JİBER yetkilileri, küresel krizlere inat, üretimine devam ediyor. Üretimdeki yatırımlarının yanı sıra yurtiçinde ve yurtdışında mağazacılık alanındaki yatırımlarının da sürdüğünü belirten JİBER Yönetim Kurulu üyesi Fadıl Oğurlu, “Gerek yurtiçinde gerekse yurt dışında Jiber’e gösterilen teveccüh artarak devem ediyor. JİBER küresel Markaların ilgi odağı oldu. Son bir yıl içerisinde küresel düzeyde faaliyet gösteren güçlü markalar Jiber’i ziyaret etti. Görüşmelerimiz devam ediyor. İyi sonuçlar alacağımıza inanıyoruz. Küresel markaların Türkiye’ye yönelmesinde pandemi ve sonrasındaki tedarik zincirinde meydana gelen kırılma ve konjöktürel diğer faktörler etkili oldu. Ancak ilave etmemiz ve unutmamamız gereken önemli bazı noktalar daha var. Diyarbakır hazır giyim alanında çok güçlü ilerliyor. Dünyaya örnek olabilecek tesisler kuruluyor. Üretim kalitesi ve standartlar her geçen gün yükseliyor. Dünya markalarının ilgisinde bu hususları da göz ardı etmemek gerekir” dedi.

İTALYAN DEVİ JİBER’DE İNCELEMELERDE BULUNDU
2023 için hedeflerini belirlediklerini ifade eden Oğurlu, yurtdışı pazarlara daha fazla ağırlık vereceklerini söyledi. Oğurlu şöyle devam etti:
“Yurt dışında Jiber’e gösterilen ilgi her geçen gün artıyor. Bu ilgi bizi mutlu ediyor. Bize düşen görev bu ilgiyi etkili iş birliklerine çevirmektir. Bu yönde de güzel gelişmeler var. İyi sonuçlar elde edeceğimize inanıyorum. Son olarak Avrupa’nın iç giyim alanında en güçlü markalarından Palmers, kalabalık bir ekiple JİBER’i ziyaret etti. Dünyanın bir çok yerinde iş ortaklıkları kuran Palmers yetkililerinin JİBER’in tesisine yönelik övgü dolu sözlerini bireysel ve kurumsal düzeyde değerlendirmiyoruz. Diyarbakır ve Türkiye için değerlendiriyoruz ve kıymetli buluyoruz.”

LİNEXPO İÇ GİYİM FUARINA HAZIRLIK
Yatırımlarına ve pazarın genişletilmesi çalışmalarına devam edeceklerini dile getiren Oğurlu, “Şubat ayında İstanbul’da gerçekleştirilecek ve sektörümüzün güzide fuarı Linexpo iç giyim ve çorap fuarına hazırlık yapıyoruz. JİBER bu fuara güçlü ve donanımlı katılıyor. Fuara yurt dışından büyük ilgi olacağını düşünüyoruz. Sektörümüz ve ülkemiz için olumlu sonuçlar elde etmeyi umuyoruz” şeklinde konuştu.

JİBER Yönetim Kurulu Üyesi Fadıl Oğurlu, krize inat, üretime, yatırıma ve istihdama devam ettiklerini söyledi.
Dünyaca ünlü İtalyan Palmers Markası yetkilileri, JİBER fabrikasını ziyaret ederek, yetkililerden bilgi aldı.
Krize inat üretmeye devam eden JİBER;
Küresel Markaların İlgi Odağı Oldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin