Plastiksiz Temmuz projesine destek

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MERSİN’de üretim yapan Wordpac Kağıt ve Ambalaj Firması Genel Müdürü Mahmut Beşenk, 2011 yılında bir fikir olarak başlattığı “Plastiksiz temmuz” projesi, aradan geçen 12 yılda destek görmeye devam ediyor. Dünyada ve Türkiye’de, plastik ürünlerinin doğada ve insan sağlığı üzerinde büyük tahribatlar yarattığını belirten Wordpack Şirketler Gurubu Genel Müdürü Mahmut Beşenk, ülkede plastik alanında bir seferberliğin gerçekleştirilmesine ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

Plastik tüketimi nedeniyle dünyanın her geçen gün çok daha kötüye gittiğini ve bu çerçevede üzerlerine düşen sorumluluğu tereddüt etmeden kabul ettiklerini belirten Beşenk, “Öncelikli olarak kendi sektörümüzde rehabiliteye başladık ve dünya çapındaki satış portföyümüzün büyük çoğunluğunu endüstriyel ormanlar ve geri dönüşümlü ürünlere entegre etmeye çabalıyoruz. 2011 yılında geliştirilen ve plastik kullanımını azaltmaya yönelik olarak yaşam bulan bu fikir, insanları Temmuz ayında tek kullanımlık plastik ürünlerin kullanımını reddetmeye teşvik ederek kullandığımız plastik miktarıyla ilgili farkındalık oluşturmayı amaçladık. Bizler Wordpack ailesi olarak tamamen doğal ve geri dönüşümlü dünyanın aksiyonlarını destekliyoruz” dedi.

İnsanların günlük yaşamlarında kullandıkları malzemelerden arta kalan plastiklerin binlerce yıl, doğaya zarar vermeye devam ettiğini hatırlatan Beşenk, “Dünyamızın sonu gelmeden insanlık görevimiz olan dünyayı pansuman etme görevimize, önce normal yaşamımızda tüm plastik kullanımlarının yerine kağıt ürünlerini seçerek başlamalıyız. Böylece denizlerimizdeki ve toprakta milyonlarca tonluk plastiği ancak böyle yok edebiliriz” şeklinde konuştu.

Aslen Diyarbakırlı olan Wordpack Şirketler Gurubu Genel Müdürü Mahmut Beşenk, plastik ürünlerin tüketilmemesi gerektiğini söyledi.
Plastiksiz Temmuz projesine destek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin